Sveučilište partner u projektu „Inicijativa privatnog sektora za mlade“

06.03.2017, 12:11:01
Hrvatska udruga poslodavaca (HUP) i Europska banka za obnovu i razvoj (EBRD) prepoznali su važnost studentske stručne prakse i odgovornost institucija za neusklađenost znanja i vještina mladih ljudi i potreba na tržištu rada. Zbog toga, pokrenuta je Inicijativa privatnog sektora za mlade (PSYI) u  suradnji s privatnim tvrtkama, profesionalnim udrugama i akademskim institucijama. Inicijativa privatnog sektora za mlade namijenjena je svim studentima i potencijalnim poslodavcima, s ciljem pripreme za tržište rada. Kroz specijaliziran program mentorstva pružit će se dodatna podrška studenticama kako bi im se olakšalo uključivanje na tržište rada i profesionalni razvoj. Riječ je o projektu kojim se povezuju institucije visokog obrazovanja i tvrtke kako bi se mladima tijekom studija omogućilo odrađivanje praksi i stjecanje praktičnih znanja i vještina koje im povećavaju izglede za zapošljavanje. U okviru projekta otvoren je internetski portal Inicijativa za mlade (http://inicijativazamlade.hup.hr/), u suradnji s Fakultetom elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek (FERIT). Glavna svrha portala je povezivanje studenata  i poslodavaca kroz stručne prakse. Jedan od partnera u projektu je i Sveučilište u Dubrovniku.