Roko, Salapić i Mišić prvaci Hrvatske

30.01.2017, 14:34:48

Sveučilišno prvenstvo Hrvatske u judu proteklog vikenda održavalo se u Samoboru, a Sveučilište u Dubrovniku predstavljali su studenti Stjepo Roko, Ante Mišić i Dražen Salapić.

Stjepo Roko nastupio je u pojedinačnom dijelu natjecanja u kategoriji do 73 kilograma, a u konkurenciji za zlato imao je još devet studenata sa hrvatskih sveučilišta. Roko je odradio tri borbe i sve završio s maksimalnim brojem bodova (ippon). Ovo mu je druga zlatna medalja sa sveučilišnih državnih prvenstava.

Ante Mišić i Dražen Salapić nastupili su u paru u nage-no katama i našem Sveučilištu donijeli još jedno zlato, tako da su Dubrovčani ostvarili stopostotni učinak na ovom turniru. Dražen Salapić  na prošlom nastupu za Sveučilište upisao je peto mjesto.

U ukupnom poretku Sveučilište u Dubrovniku zauzelo je četvrto mjesto, a pehar za najbolje podigli su studenti Sveučilišta u Zagrebu.