Međunarodna studentska veslačka regata

25.10.2016, 11:21:36

Semper Primus XVII.

U subotu 22. listopada, 2016.g. održana je tradicionalna, 17. po redu, regata studnetskih osmeraca „Semper Primus XVII“, nastupilo je ukupno14 posada u 3 discipline.

Regata je održana po lijepom vremenu na regatnoj stazi u luci Gruž. Na stazi duljine 1201 metar, start je bio na Kantafigu, a cilj na glavnom mulu.

Organizator je bio Srudentski zbor Sveučilišta u Dubrovniku, sa suorganizatorima Sveučilištem u Dubrovniku, Hrvatski sveučilišni sportski savez, Sveučilišni sportski savez Dubrovnika, Hrvatski Veslački Savez, Veslački Savez Dalmacije, Veslački Savez Zagreba, Veslački klub „Neptun“, studentski Centar sveučilišta u Dubrovniku.

Prva utrka je bila Gradova – Veterana, a rezultati su:

1. mj. Grad Dubrovnik

2. mj. Grad Metković

Druga utrka su bile STUDENTICE, a rezultati su:

1. mj. Medicinski Fakultet – Sveučilište u Zagrebu

2. mj. Sveučilište u Splitu

3. mj. Wroclaw University – Poland

4. mj. Agronomski Fakultet– Sveučilište u Zagrebu

Treća utrka su bili STUDENTI , a rezultati su:

1. mj. Sveučilište u Zagrebu

2. mj. Studneti Vukovara

3. mj. Univerza Maribor

4. mj. Medicinski Fakultet – Sveučilište u Zagrebu

5. mj. Sveučilište u Dubrovniku

6. mj. Fakultet Strojarstva i Brodogradnje – Sveučilište u Zagrebu

Nakon podijele medalja i pehara, druženje studenata i studentica se nastavilo obilaskom dubrovački zidina i Starog grada, a zabava je bila u Revelinu do jutarnjih sati.