ZAVRŠENA FORCA 2016.

17.03.2016, 16:19:13

Simpozij FORCA 2016: Financijsko Obrazovanje – Razborita Cjeloživotna Aktivnost održan je 17. i 18. ožujka 2016. i time je prvi put na Sveučilištu u Dubrovniku obilježen europski i svjetski Tjedan novca.  Prvotna ideja o predstavljanju rezultata dvogodišnjeg istraživanja doc. dr. sc. Iris Lončar i mr. sc. Zrinke Golemac o financijskom znanju srednjoškolaca gotovo je spontano prerasla u dvodnevnu manifestaciju. U programu Simpozija, koji se odvijao prvog dana sudjelovale su: Snježana Levar, direktorica Ureda za praćenje zaštite potrošača Hrvatske narodne banke, doc. dr. sc. Dajana Barbić i doc. dr. sc. Andrea Razum s Ekonomskog fakulteta u Zagrebu, Marina Ralašić, predsjednica Instituta za financijsko obrazovanje iz Zagreba, te direktori svih banaka koje posluju na području grada Dubrovnika. Drugi dan bile su organizirane besplatne radionice “Škola financijske pismenosti za studente i “Škola financijske pismenosti za srednjoškolce. Simpoziju je u oba dana nazočilo oko 500 srednjoškolaca i studenata. Svi oni iskazali su velik interes za nastavak otpočetih aktivnosti, te su iskazali interes da i u budućnosti sudjeluju na radionicama i sličnim aktivnostima kojima bi osnažili svoje financijsko znanje. Stoga FORCA 2016. neće biti završetak, već će se nastaviti kroz kontinuirane projektne aktivnosti usmjerene prema unapređenju financijskih kompetencija, prije svega populacije mladih.