Tereza Matić Ivušić držala predavanja na Sveučilištu u Sieni

31.05.2013, 11:42:23

Profesorica Engleskog jezika Centra za jezike i Odjela za ekonomiju i poslovnu ekonomiju Tereza Matić Ivušić boravila je u razdoblju od 6. do 10. svibnja 2013., u sklopu Erasmus programa razmjene - održavanja nastave na stranom sveučilištu na Sveučilištu u Sieni, Italija. Na Odjelu ekonomije, statistike i politike – Studiju ekonomije i poslovne ekonomije održala je predavanja s temom Cultural Diversities in Business Communication koje je obuhvatilo vrste poslovne komunikacije i utjecaj engleskoga na druge strane jezike.

Također, razmotrene su i uspoređene metode nastave stranih jezika koje se primjenjuju na Odjelu ekonomije u Sieni i Odjelu ekonomije i poslovne ekonomije, tj. Centra za jezike  Sveučilišta u Dubrovniku. Mogućnost učenja stranih jezika kao izbornih predmeta što je pruža Centro Linguistico di Aeterno Sveučilišta u Sieni donekle se razlikuje od mogućnosti na našem sveučilištu. Način provjere znanja stranog jezika prije upisa na Odjel je obvezan i rigorozan. Program rada Centra za strane jezike također uključuje i pripreme studenata za pristupanje ispitima iz poslovnog jezika za dobivanje međunarodne diplome. Prijedlog za suradnju s nastavnicima Centra za strane jezike u svrhu razmjene iskustava spremno je prihvaćen.