Student Đivo Testen obavljao stručnu praksu u Uredu Dubrovačko-neretvanske županije u Bruxellesu

27.11.2019, 15:46:07

Student studija Povijest Jadrana i Mediterana Đivo Testen bio je na stručnoj praksi u Uredu Dubrovačko-neretvanske županije u Bruxellesu. Student Testen u Uredu je pomagao stručnoj suradnici Dubrovačko–neretvanske županije Nikolini Trojanović koja mu je ujedno pomogla i organizirala smještaj za vrijeme njegova boravka u Bruxellesu. Uz česte susrete u zgradi ureda DNŽ, student Testen sudjelovao je i na raznim konferencijama: Cybersecurity, Poslovanje SME-ova, Bioekonomija... Uz to, posao mu je bio čitati, sažimati i razvrstavati obavijesti o  potencijalnim EU fondovima i događanjima koji se tiču Ureda i Hrvatske. Za svaki od događanja morao je sastaviti kratki izvještaj. Uz posao koji su obavljali, student Testen imao je vremena i za obilazak turističkih atrakcija i obližnjih gradova. „Posebno mi je zanimljiv bio posjet Europskom parlamentu gdje sam  vidio prostoriju vijećnice i zanimljivu skulpturu koja je napravljena tako da, ako se ijedan njen dio pomakne, pomaknu se i svi ostali, čime se simbolizira zajednica EU“, zaključno je rekao student Đivo Testen.