Američki profesor i studenti sa Semester at Sea u posjeti Odjelu za komunikologiju

14.10.2019, 15:45:39

Američki sociolog profesor Garth Massey sa skupinom studenata na studijskom putovanju na Semester at Sea Ship posjetili su Odjel za komunikologiju, na kojem im je domaćin bio prof. dr. sc. Pero Maldini, pročelnik Odjela.

Profesor Maldini gostima je održao interaktivno predavanje vezano za procese oblikovanja moderne hrvatske nacije i uspostave nacionalne države te aspekte nacionalizma i međunacionalnih odnosa u suvremenom hrvatskom društvu, a u okviru studijskog programa Race-Ethnic Relations, kojeg studenti imaju na Semester-at-Sea Fall 2019 voyage. Kroz brojna pitanja i raspravu studenti su pokazali zamjetan interes za ovu temu. Američki gosti potom su obišli zgradu sveučilišnog kampusa, gdje im je posebno zanimljiv bio posjet redakciji Unidu radija.