Francuski veleposlanik u Hrvatskoj posjetio Sveučilište i održao predavanje

17.10.2019, 08:48:45

Francuski veleposlanik u Hrvatskoj Gael Veyssiere posjetio je Sveučilište u Dubrovniku i održao predavanje studentima Odjela za komunikologiju 16. listopada 2019. Sastao se s prorektorom za međunarodnu suradnju i znanost prof. dr. sc. Martinom Lazarom i voditeljicom Službe za međunarodne odnose i istraživačke projekte Sandrom Memunić, a razgovaralo se o dosadašnjoj suradnji Sveučilišta sa francuskim visokobrazovnim ustanovama te mogućnostima novih suradnji. Veleposlanik Veyssiere ukratko je predstavio i mogućnosti stipendiranja studenata i istraživača za studij ili istraživački boravak u Francuskoj.

Nakon sastanka, održao je predavanje studentima Odjela za komunikologiju, a govorio je, između ostaloga, o predsjedavanju Vijećem Europske unije koje će Hrvatska preuzeti iduće godine.